poniedziałek, 1 sierpnia 2011

Praga - praktyczne wskazówki.

Chciałabym się z Wami podzielić kilkoma wskazówkami, które mogą się przydać przy planowaniu podróży do Czech:
 • jedźcie jak największą grupą - im większa grupa, tym tańszy bilet na pociąg + im więcej osób tym weselej ;)
 • wymieńcie polskie złotówki na korony w Polsce - w Pradze jest bardzo, bardzo niekorzystny kurs, a poza tym kurs napisany na tablicy nie zawsze odzwierciedla, to ile naprawdę dostaniecie przy wymianie, ponieważ mają oni różne przeliczniki dla różnych osób lub ilości kasy, którą wymieniacie.
 • Zaplanujcie co chcecie zwiedzić wcześniej - Praga jest pięknym miastem, jest tu mnóstwo ciekawych muzeów i innych rzeczy wartych zobaczenia, jak np. Zamek Troja albo Zoo, ale część znajduje się daleko od centrum Pragi, więc trzeba mieć odpowiednia ilość czasu.
 • To nie jest żaden problem jeżeli Wasze miejsce zakwaterowania nie znajduję się w samym centrum, my mieszkaliśmy w Pradze 6 i byliśmy bardzo zadowoleni z lokalizacji - pieszo na Hradczany i 10 min metrem do centrum. Praga wcale nie jest aż tak duża jak się może wydawać ;)
 • W pierwszy poniedziałek miesiąca wstęp do Muzeum Narodowego jest bezpłatny, myślę, że warto z tego skorzystać. Nam niestety nie starczyło czasu...
 • Po przyjeździe weźcie darmową mapę z informacji oraz inne foldery o aktualnych atrakcjach w Pradze.
 • Zaopatrzcie się w przewodnik, chyba fajnie wiedzieć co się zwiedza, prawda? ;) Ja serdecznie polecam z firmy Bezdroża - ma mapę miasta, praktyczne wskazówki, mini słowniczek + szczegółowy opis wszystkich najważniejszych zabytków. :)
 • Last but not least - pozdrówcie ode mnie Krecika jak będziecie w Pradze!! :))
I tym wpisem kończę przygodę z Pragą, mam miłe wrażenie, że za parę lat będzie to świetna pamiątka. Jak macie jakieś pytania to śmiało, na wszystkie chętnie odpowiem. :)

6 komentarzy:

 1. Dzięki za ten wpis! Na pewno się przyda i skorzystam z tych wskazówkek (:

  OdpowiedzUsuń
 2. Cieszę się. :) A pozdrowisz Krecika? ;> ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. chciałem się podzielić fajnym linkiem na którego trafiłem -> http://www.mariuszszczygiel.com.pl/520,%C5%BDi%C5%BEkov-%E2%80%93-praga-pragi ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super! Dzięki wielkie. :) Jestem pod wrażeniem w jaki sposób opisuje Pragę, teraz wiem, że jest jeszcze wiele miejsc, które chciałabym zobaczyć w Pradze. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pozdrowię Krecika jak będę,a na razie pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń